شریعتی، روبروی پمپ بنزین ظفر

  • اصلاح اسکولیوز چیست
  • روش و مراحل جراحی اصلاح اسکولیوز
  • فیلم جراحی اسکولیوز
  • زمان بهبودی جراحی اصلاح اسکولیوز

اصلاح اسکولیوز چیست

اصلاح اسکولیوز از طریق جراحی ستون فقرات حاصل می شود. در حین عمل ، قسمتهای خمیده ستون فقرات صاف شده و در صورت لزوم جوش داده می شوند. پیوندهای استخوانی لازم برای سهولت همجوشی مناطق اصلاح شده استفاده می شود. همه مبتلایان به اسکولیوز نیازی به جراحی ندارند ،این روش جراحی برای افرادی که منحنی ستون فقرات آنها بدتر می شود و یا ستون فقرات با انحنای بیش از 45 درجه مناسب است.

ابتدا درمان غیر جراحی

همه جراحان توصیه می کنند که یک بیمار قبل از جراحی برای درمان اسکولیوز تحت درمان غیر جراحی قرار گیرد. درمان جراحی همیشه آخرین راه حل است. گزینه های درمانی غیرجراحی زیر میتواند به عنوان روش درمانی توسط متخصصین به این بیماران توصیه شود:

  • تمرینات هوازی تحمل وزن
  • فیزیوتراپی
  • درمان های کایروپراکتیک

همه توصیه ها تنها پس از ارزیابی کامل وضعیت ستون فقرات بیمار و سلامت جسمانی و وضعیت عمومی وی ارائه می شود.

 

جراحی اصلاح اسکولیوز چگونه است؟

اصلاح اسکولیوز از طریق جراحی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. رویکرد خلفی ، در حالی که اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرد ، هنوز در پزشکی نقش دارد. با این حال ، رویکردهای جانبی و جلویی ، مخصوصاً با تکنیکهای لاپاراسکوپی (روشهای جانبی و قدامی) ، رواج بیشتری یافته است. پس از یک سری اشعه ایکس و سی تی اسکن ، جراح روشی را توصیه می کند که بهترین نتایج را با کمترین تهاجم و کوتاهترین زمان بهبودی ارائه دهد.

صرف نظر از اینکه آیا جراح تصمیم به استفاده از رویکرد خلفی ، جانبی یا قدامی می گیرد ، اصل جراحی ثابت می ماند. جراح سعی می کند با استفاده از ابزار و پیوند استخوان ، منحنی های ستون فقرات بیمار را صاف کند. مواد پیوندی را می توان از چندین مکان ، از جمله باسن بیمار و از خود ستون فقرات برداشت.

ابزار ستون فقرات را مستقیم نگه می دارد در حالی که مواد پیوندی با استخوان موجود جوش می خورد. بخش های ستون فقرات جوش خورده محکم و غیر قابل حرکت می شوند - هیچ خمشی در این مفاصل وجود ندارد. این باعث می شود که مهره ها قادر به پیچ خوردن و خم شدن خارج از تراز نباشند. تعداد مهره هایی که با هم ادغام شده اند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. با این حال ، پزشک تلاش می کند تا حداقل تعداد مهره های مورد نیاز برای اصلاح اسکولیوز بیمار را جوش دهد. انجام این کار به شما اطمینان می دهد که بیمار هنوز از تحرک ستون فقرات لذت می برد.

 

فیلم جراحی اصلاح اسکولیوز دکتر بصام پور

 

 

 

زمان بهبودی جراحی اصلاح اسکولیوز

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی از این روش به طور قابل توجهی از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. تعداد مهره های جوش خورده ، میزان ابزار نصب شده و محل پیوند استخوان اهدا کننده همگی در تعیین مدت زمان بهبودی نقش دارند.

 

پرسش و پاسخ

سوالات شما پس از پاسخ گویی توسط کارشناسان، در صفحه نمایش داده خواهد شد

  1. اسكوليوزكه پشم دردميكنه ودرحال رشت كردنه خم شدم

    1. بايد ويزيت بشيد و دكتر وضعيتتون و بررسي كنن براي دريافت نوبت با شماره 09302460600 هماهنگ بفرماييد

دکتر بصام پور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید
راههای ارتباط با ما

تهران
خیابان شریعتی، روبروی پمپ بنزین ظفر، نبش خیابان پلاک 1، مجتمع سپهر، طبقه 2، واحد 3, گُل مینا
02122225672
کلینیک تخصصی ستون فقرات

جراحی دیسک کمر به روش بسته آندوسکوپی دیسک
ویزیت آنلاین و حضوری

ویزیت انلاین همه روزه ، يكشنبه و سه شنبه عصر و پنجشنبه ها صبح مطب داير است با وقت قبلی